Dbanie o dom to również dbanie o ogród

dy, komu bardzo na odpowiednim szyku reprezentowanym przez posiadaną nieruchomość.Zieleń zza oknaPosiadanie ogrodu to niewątpliwa zaleta każdej nieruchomości. Chyba...każdy lubi być otoczony zielenią i naturą, nie każdy jednak pot

Dodane: 07-06-2015 12:26
Dbanie o dom to również dbanie o ogród Mając swój własny dom prawdopodobnie mamy również ogród. Kupujmy rośliny ozdobne w takich miejscach jak . Jak ważne jest, by o nasz kawałek zieleni dbać, powinien wiedzieć każdy, komu bardzo na odpowiednim szyku reprezentowanym przez posiadaną nieruchomość.

Zieleń zza okna

Posiadanie ogrodu to niewątpliwa zaleta każdej nieruchomości. Chyba...każdy lubi być otoczony zielenią i naturą, nie każdy jednak potrafi taka przestrzeń dobrze urządzić. Ogród należy traktować jak pomieszczenie w domu. Każdy ogród, duży i mały można urządzić na wiele wspaniałych sposobów. I tylko od wyobraźni i umiejętności urządzającego zależy jaki styl czy też fason obierze. Dobre zorganizowane przestrzeni w ogrodzie może pomóc nam się zrelaksować po długim dniu w pracy i odpocząć przed kolejnymi wyzwaniami, które stawia życie.


O cyprysie

Cyprys (Cupressus L.) ? rodzaj drzew iglastych z rodziny cyprysowatych. Obejmuje ok. 17?19 gatunków, występujących w Ameryce Środkowej, w Azji od południowo-zachodnich Chin, poprzez rejon Himalajów po południowo-zachodnią Azję i północną Afrykę. Pochodzący z Azji południowo-zachodniej cyprys wiecznie zielony jest często sadzonym gatunkiem ozdobnym w całym obszarze śródziemnomorskim.

...

Cyprys wiecznie zielony jest od wielu wieków często sadzonym gatunkiem ozdobnym na terenach parkowych, w ogrodach i na cmentarzach w całym obszarze śródziemnomorskim.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyprys


Odwieczna walka z owadami

Każdy domowy ogrodnik na pewno zmaga się z różnymi problemami w swoim ogrodowym królestwie. Dla niektórych wręcz zniewagą jest, aby jakieś mszyce czy inne szkodniki podjadały róże czy inne kwiaty. Do walki z wszelkim robactwem każdy ma swoje metody. Jedni stosują środki będące owocem nowoczesnej chemii gospodarczej i pestycydy, inni natomiast stawiają na naturalne środki. W przydomowych ogrodach raczej te naturalne metody zwalczania wydają się być bardziej wskazane, bo przecież chcemy później ciszyć się zapachem natury, a nie kolejnych chemikaliów i środków owadobójczych- no ale co kto lubi.© 2019 http://www.stepup.com.pl/